Organizirano bo nujno varstvo za vašega otroka v vrtcu VRTILJAK, za tiste starše, ki hodijo v službo in nimajo priskrbljenega varstva.

Vrtci ta teden delujejo omejeno in zagotavljajo varstvo le za otroke tistih staršev, ki morajo biti na delovnem mestu.

Za starše, ki morajo v naslednjem tednu delati, delodajalec pa jim dela ne more omogočiti na daljavo, bo vrtec odprt v minimalnem obsegu, ki je namenjen samo staršem, ki nujno potrebujejo varstvo otrok.

Kot opredelitev dokazil o zaposlitvi za oba starša potrebujemo potrdilo, ki je podlaga za izkazovanje potrebe po nujnem dostopu vrtca (npr. potrdilo delodajalca, da starši opravljajo delo, ki je nujno za državo in družbo…) ter podpisana izjava staršev, da je otrok zdrav in da v obdobju zadnjih 10 dni ni bil v stiku z okuženo osebo.

V času zaprtja vrtcev bodo starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Pravno podlago bo določil interventni zakon.

Uradnega navodila s strani vlade RS še nismo dobil, vendar vam bomo njihove točne informacije takoj sporočili preko spletne strani ali maila vašega oddelka.

Hvala za razumevanje, z odgovornim ravnanjem vseh nas nam bo uspelo.

Ravnateljica ZAVODA

Dušanka Mihalič Mali l.r.