Spoštovani starši.

V torek 26.1.2021 odpiramo vrata našega vrtca Vrtiljak in Ciciban.

Vzgojiteljici vašega oddelka najkasneje do sobote, 23.1.2021 do 11.00 ure  na mail sporočite ali bo vaš otrok prišel v vrtec.

Sporočite tudi  uro prihoda in odhoda zaradi oblikovanja » mehurčkov« v vrtcu.

V kolikor vaše prijave ne bomo prejeli do sobote, 23.1.2021 do 11.00 ure, bomo smatrali, da otroka ne boste pripeljali v vrtec.

Ponovno bodo odprti ločeni vhodi. Vstopate in izstopate pri vhodu , ki je namenjen oddelku vašega otroka in bo na vhodih tudi označen. Prehodi po vrtcu bodo zaprti.

Vrtec naj obiskujejo le zdravi otroci (brez enega ali več naštetih simptomov oz. znakov kot so: npr. povišana telesna temperatura, zamašen nos/nahod, kihanje, kašljanje, bolečine v žrelu, težko dihanje, glavobol, bolečine v mišicah, driska, slabost/bruhanje, sprememba vonja in/ali okusa, neobičajna utrujenost, vnetje očesnih veznic tako v blagi kot v težji obliki).

Če otrok zboli z zgoraj navedenimi znaki/simptomi, naj ostane doma in omeji stike z drugimi ljudmi. Če je otrok bolan, za nadaljnja navodila pokličite otrokovega izbranega ali dežurnega zdravnika.

Pred vrati vrtca Ciciban in vrtca Vrtiljak bo nameščeno razkužilo. Starši, ki vstopate si morate razkužiti roke in obvezno nadeti masko.

Prosimo vas, da se v vrtcu ne zadržujete in upoštevate varnostno razdaljo do drugih ljudi v vrtcu. Upoštevajte pravilno higieno kašlja, kihanja ter pravilo socialnega distanciranja.

V vrtec otroka pripelje en zdrav starš.

Starši ste dolžni upoštevali protokole in ukrepe podane s strani vrtca.

Otroci naj načeloma ne prinašajo igrač in knjig od doma. »Nujne igrače«(»ninice«, dude) in podobno bomo (če se le da) shranili za posameznega otroka, za čas med spanjem. V smislu preprečevanja okužbe s SARS CoV-2 svetujemo naj otroci ne uporabljajo plišastih igrač.

PKP8 Vlada RS že pripravlja, vanj pa bo vključena tudi določba, ki bo omogočala, da bodo starši, ki otrok v času epidemije ne bodo pripeljali v vrtec, upravičeni do oprostitve plačila.

Veselimo se ponovnega srečanja.

Ravnateljica ZAVODA

Dušanka Mihalič Mali l.r.