Mesec november smo namenili zdravju in skrbi za naše zdravje. Veliko smo pogovarjali o pomenu našega zdravja, si ogledovali razne leksikone in slikovna gradiva, prisluhnili pravljicam, prepevali pesmi in tudi plesali ob zvokih otroških pesmi iz CD zgoščenke z naslovom Medenka. Ogledali smo si lutkovno predstavo z naslovom: Ostal bom zdrav in kratki film z naslovom: Čiste roke za zdrave otroke. Dotaknili smo se tudi tematike o čebelah, njihovemu pomenu za naš planet ter zdravilnih učinkih njihovega produkta – medu. Obiskala nas je čebelica Zina s katero smo tudi zaplesali. Tako kot vsako leto, je tudi letos tretji petek v novembru potekal Slovenski tradicionalni zajtrk za katerega je značilno, da otroci zajtrkujejo kruh, med, maslo in jabolka iz lokalne pridelave ter pijejo domače mleko. Letos je za našo skupino bil le-ta še posebej lep, saj nas je pri zajtrku obiskal tudi župan. Prijazno je z otroki poklepetal  in pozajtrkoval.

Ob koncu novembra nas je na ponedeljkovo jutro presenetil prvi sneg. Zato smo si privoščili sankanje na igrišču vrtca in si tako pričarali pravo zimsko veselje. Polni veselja in iskric v očeh smo se tako pričeli pripravljati na zadnji mesec v letu.