Mehurčki smo meseca novembra pozornost namenili zdravju oz. skrbi za zdravje – ohranjanju le tega. Prebrali smo kar nekaj zgodbic na to temo, spoznali prehrambeno piramido in iz revialnega tiska izrezovali zdravo in nezdravo hrano, jo pravilno razvrstili ter izdelali oz. oblikovali »veselega« in »žalostnega« otroka – glede na to, kakšno hrano sta jedla. Ogledali smo si lutkovna filma: »Ostal bom zdrav« in »Čiste roke za zdrave otroke«, skrb namenili osebni higieni (umivanju rok in skrbi za zobke), se naučili deklamacijo »Bacili«, si ogledali bacile in jih tudi izdelovali, ter pripravili razstavo izdelkov.

V medenem tednu pa smo izvajali dejavnosti v povezavi s pridelavo medu – spoznali čebele, čebelarja, čebelnjak ter pot od čebelice do medu in pomen lokalno pridelane hrane, za prav poseben dan »Tradicionalni Slovenski zajtrk« pa smo si izdelali tudi pogrinjek in zajtrk je tisti dan bil še bolj slasten kot ponavadi. Načrtovano čajanko pa smo realizirali zadnji teden, ko smo bili v skupini Zvezdice.

Utrinke meseca novembra pa si lahko ogledate v fotogaleriji skupine Mehurčki.