V skupini smo na to temo izvajali različne  prepletajoče se dejavnosti z vseh področij kurikuluma.  V “medeni teden” nas je popeljala zgodba o čebeli Špeli. V likovnih delavnicah smo nato izdelovali čebelice iz odpadnega materiala. Na sprehodu skozi domači kraj,  smo si ob gibanju na svežem zraku in opazovanju  barvno spreminjajoče se narave ogledali bližnji čebelnjak.  Naučili smo se pesmico o čebelici ter osvojili plesne korake za  čebelji ples. Zadnji dan “medenega tedna” smo v vrtcu Ciciban obeležili dan slovenske hrane s »Tradicionalnim slovenskim zajtrkom«.
Pri zajtrku smo otrokom postregli s hrano lokalnih pridelovalcev. V skupini pa nas je obiskal tudi  župan občine Miklavž na Dravskem polju, g. Egon Repnik, ki se nam je z veseljem pridružil pri zajtrku, med katerim so se otroci z njim sproščeno pogovarjali o pomenu zdrave hrane.