V mesecu decembru je bilo pri Bibah še posebej veselo, predvsem pa praznično. Temu primerno smo si okrasili tudi igralnico ter police pred njo. V igralnici smo pripravili adventni koledar – škorenjčke, v katere so nam škratje nastavljali različne naloge oz. presenečenja. Vsak dan smo komaj čakali, da pokukamo v škorenjček in vidimo, kaj zabavnega nas čaka. Na začetku meseca smo se najbolj razveselili iskanja Miklavževega škornja in se podali na lov za njim. Ko smo ga našli, nas je v njem čakalo sladko presenečenje. Veliko smo likovno ustvarjali, še posebej smo se potrudili z izdelavo izdelkov za našo praznično stojnico. Z veseljem smo pripravili tudi voščilnice za naše starše. V veselem decembru smo veliko prepevali in plesali ob prazničnih zimskih pesmih, se naučili nove pesmice Snežak in deklamacije Snežinke. Prebirali smo zgodbe z zimsko vsebino in se s pomočjo knjig, slikanic, naučili veliko novega o letnem času zima, pa tudi o prihajajočih praznikih. Narava nam je naklonila kar nekaj snega, ki smo se ga zelo razveselili in se na njem igrali, delali v snegu »angelčke«, izdelali snežaka ter se seveda kepali. V igralnici smo okrasili tudi božično drevo, najbolj nestrpno pa smo čakali na prihod dedka Mraza. Z veseljem smo ga sprejeli med nas, mu zapeli pesmico, se z njim pogovarjali in fotografirali. Dedek Mraz nam je prinesel darila in sicer nove igrače, s katerimi se zelo radi igramo.

 

Vseh naših dogodivščin se seveda ne da opisati z besedami, zato si oglejte našo galerijo.