Zima res je en zabaven čas, tudi če nas vselej ne razveseljuje s snegom. Takrat se podamo novim, drugačnim raziskovanjem naproti.

Narava je skrivnostna, zabavna in nas vsakič znova razveseli ter popelje v svoj svet,  mi se ji moramo samo predati in jo sprejeti. Na naših »potepih« pa do dobra raziskati, kar pa je izredno zabavno.

V naši skupinici smo se tako spoznavali z živalmi, ki zimo prespijo in tiste, ki jih na naših sprehodih še vedno srečamo, jih z zanimanjem opazujemo in jim prisluhnemo. Pogosto pa jih lahko opazujemo kar iz naše igralnice, saj nas srnice dnevno obiskujejo. Sprehodijo se vse do našega igrišča 😊 in to je res zanimivo.

Ker pa nas pozimi pogosto zebe, saj je zunaj hladno, pa spoznavamo zimo tudi skozi oblačenje in preoblačenje, ko se odpravljamo na naše mini »pohode« . V igralnici na toplem pa nato izdelujemo svoje kapice in rokavičke, jih krasimo in nato izobesimo na razstavo.