Mesec februar je bil sicer kratek, a poln številnih dogodivščin. Začetek meseca smo posvetili slovenskemu kulturnemu prazniku, Prešernovemu dnevu. Poleg spoznavanja našega največjega pesnika, smo spoznavali simbole Slovenije – našo zastavo, grb, prisluhnili smo himni, …

Nekaj pozornosti smo namenili tudi Valentinovemu. Prebrali smo zgodbo Zaljubljeni zajec, se pogovorili o tem, kaj pomeni imeti rad, koga imamo radi, izbranemu prijatelju smo podarili srce in izdelali kolaž Valentinovo.

Ker so v mesecu februarju potekale olimpijske igre, smo pozornost namenili tudi njim. Spoznavali smo zimske športe, športno opremo in pripomočke, olimpijske simbole in se tudi sami pomerili v nekaterih »olimpijskih disciplinah«. Tako smo drsali na papirju, smučali okoli stožcev, najbolj pa smo bili navdušeni nad igranjem hokeja z metlami. Ob tem smo se zelo zabavali, glasno navijali, ob koncu pa stopili na zmagovalne stopničke, si čestitali in prejeli zlate medalje.