Pust je zagotovo tudi v našo skupino Vetrnice prinesel veselje in smeh.

Pridno smo ustvarjali pustno dekoracijo. Izdelali smo plakat o pustu, prepevali pustne pesmi, spoznali Pustno pesmico za pet prstov, plesali ob pustni glasbi, se naučili ples na glasbo Maškare, ob gibanju smo se prelevili v najrazličnejše maškare. Otroci so spoznavali, se seznanjali z različnimi maskami na različne načine.

Poigrali smo se ob oblačenju različnih pustnih kostumov, uporabi pripomočkov, kar je na obraze pričaralo veselje in smeh.

Otroci so se seznanili s kulturno dediščino, šegami, navadami, podrobneje so spoznali tradicionalni pustni lik kurenta in hudička, se ga nekateri samo dotaknili, drugi so si ga tudi nadeli, skupaj pa smo ga tudi izdelali.

Pustno rajanje smo zaključili z obiskom Miklavških kurentov in pustnem rajanju na prostem.