V začetku meseca aprila smo Raziskovalci za svoje družine pripravili nastop. Pridno smo urili deklamacije, plesne korake in peli pesmice, da smo le-to lahko s ponosom pokazali našim najbližjim.

Za naš super izpeljan nastop smo se nagradili z izletom do konjičkov. Na rame smo nadeli torbe z malico in se odpravili na pot. Konjički so se nam pokazali v vsej svoji lepoti, potem pa smo hitro odprli nahrbtnike in si privoščili malico.

Ker so okrog nas cvetele rožice, smo tudi mi pobarvali svoje rožice in se hkrati matematično urili.

Postali smo pravi raziskovalci in se odpravili v naravo gledat, če se je narava s prihodom pomladi morda kaj spremenila. Opazili smo, da rastline cvetijo, da so se živali vrnile iz toplih krajev in srečali veliko metuljčkov.

V okviru tematike Zemlje smo se naučili, kako skrbeti, da bo naša Zemlja ostala čista. Prebrali smo pravljico Jakec vrtnari in posadili vsak svojo fižol. Naučili smo se tudi zakaj in kako ločevati odpadke.