V mesecu septembru smo v skupini izpeljali projekt Trajna mobilnost katerega namen je spodbujati hojo, kolesarjenje ter uporabo javnega prevoza in s tem prispevati k zmanjšanju porabe energije ter ohranjanju okolja. V tednu mobilnosti, ki se je pričel 16.9. 2022 in zaključil 23. 9. 2022, so otroci spoznali pravljico z naslovom Beli zajček. Veliko smo se pogovarjali o tej temi in beležili prihode otrok v vrtec. Nekateri otroci so v vrtec prihajali peš, s skiroji in kolesi. Tudi sami smo se odpravili na daljši pohod po našem kraju. Projekt smo povezali tudi z množičnim tekom za otroke in tako na ta dan obuli športne copate ter na nogometnem igrišču odtekli hitri krog. S tekom smo hkrati obeležili še dan Slovenskega športa (23. 9.). V času izvajanja trajne mobilnosti smo si v telovadnici Osnovne šole Miklavž ogledali še predstavo z naslovom Nika in promet, ki nam jo je podaril SPV Miklavž. Projekt smo zaključili z ogledom animirane risanke z naslovom Lepši svet – promet.

(Visited 17 times, 1 visits today)