Mesec oktober je bil poln zanimivih dogodkov.

Že začetek meseca je bil zelo razigran, saj smo obeležili Teden otroka, v sklopu katerega smo si ogledali lutkovno predstavo, se odpravili na izlet do kmetije, iskali škratov zaklad, izvedli šaljive gibalne igre na igrišču vrtca, ter imeli glasbeno-plesno dopoldne.

       

Babice in dedke smo povabili na kostanjev piknik, kjer smo se imeli zelo lepo.

Udeležili smo se delavnice v slopu projekta Medimedo in se spremenili v zdravnike, ter skrbeli za naše bolne plišaste igrače.

             

Sodelovali smo na podnebnem štafetnem teku, ki smo ga na lep sončen dan, izvedli na igrišču našega vrtca.

Obiskali so nas policisti in, ker je mesec oktober mesec požarne varnosti, tudi gasilci.

      

Poleg vseh zanimivih dogodkov, smo mesec oktober posvetili spoznavanju jeseni in značilnosti tega letnega časa. Prebirali smo zgodbe z jesensko tematiko, se naučili nove deklamacije, izdelali plakat jesen, … V bližnjem gozdu smo nabirali jesenske plodove, jih v igralnici šteli, razvrščali in klasificirali. Ličkali in luščili smo koruzo, ki smo jo nato uporabili za likovno ustvarjanje ter naše izdelke ponosno razstavili.

Več si lahko ogledate v naši galeriji.

(Visited 43 times, 1 visits today)