Letni čas, želja za raziskovanjem in učenjem ter seveda radovednost najinih štirinajstih »Rožic« so nas popeljali na travnik, ki nas je očaral z vso svojo lepoto cvetenja in življenja.

Otroci so z navdušenjem stekli na travnik ter ugotovili, da na travniku rastejo različne rožice in trava.

Opazili pa so tudi živali,  katere smo nato previdno položili v »opazovalne« posodice, ter si jih od blizu tudi ogledali.

Hiteli so trgati cvetlice in trave, ki smo si jih nato skupaj ogledali, jih primerjali in vonjali.

Natrgane rože in trave smo odnesli v vrtec, jih položili med papir, obtežili in posušili  ter naredili herbarij.

Otroci so z pečatniki in tempera barvo tiskali barvne cvetove na zelene risalne liste ter tako prinesli cvetoči travnik tudi v prostore vrtca.

Zaigrali smo tudi dramatizacijo po zgodbici Trije metulji, si ogledali slikanice o življenju na travniku in naredili plakat.

Naš vrtec se nahaja na hribčku, iz katerega je čudovit pogled na travnik.

Nekega dne smo tako skozi okno opazili kmeta, ki je s traktorsko kosilnico kosil rožice in travo, jo naložil na prikolico in odpeljal.

Z njo je seveda nahranil kravice, ki nas vedno pozdravijo, ko se napotimo na travnik.

Najinih štirinajst pisanih in veselih Rožic pa bo cvetelo, se veselilo, rastlo in se razvijalo še naprej in nam vsak dan prineslo v igralnico veliko sonca i topline.

Vzgojiteljici Vesna Kos in Anita Kocjan