Z otroki oddelka Oblački smo se na topel pomladni dan odpravili na daljši izlet. Po zajtrku smo se najprej dobro razmigali, nato pa primerno obuli, vzeli nahrbtnike in odpravili na pot. Hodili smo v senci po gozdnih poteh in na poti premagovali ovire, opazovali naravo, poslušali petje ptic, … Na poti smo si malo odpočili, se v senci odžejali in posladkali s priboljški iz nahrbtnikov, nato pa nadaljevali pot do našega cilja – Ranč Rogoza. Radovedno smo si ogledovali ranč, bivališče konjev, predvsem pa same konjičke. Počasi smo se od njih morali posloviti in odpraviti nazaj v vrtec. Vračali smo se ponovno po gozdni poti, kjer smo si vzeli nekaj časa tudi za tekanje in skrivanje med drevesi, nato pa nadaljevali pod do vrtca, kamor smo prispeli prijetno utrujeni in polni vtisov iz našega izleta.