Tudi v skupini Palčki je od 15.11. do 19.11. 2021 potekal medeni teden in v okviru medenega tedna smo izvedli več različnih dejavnosti.
Naučili smo se novo prstno igro z naslovom Panj:

TUKAJ JE PANJ. (roki sklenemo skupaj)
A KJE SO ČEBELE? (pogledamo v dlani)
SKRILE SO SE, (eno roko skrijemo za hrbet)
VSE PROČ ODLETELE. (drugo roko skrijemo za hrbet)
PREŠTEJ DO DESET (pokažemo dlani in štejemo prste)
PA PRIDEJO SPET. BZZZZZZZZ. (prsti »poletijo« do otroka in ga požgečkajo)
(neznan avtor)

Na hodniku so nam čebelice skrile cvetni prah, v igralnici pa nas je pričakal skriti zaklad. Čebelice so nam prinesle sladke medenjake s katerimi smo se po iskanju zaklada posladkali.
Naslednji dan smo si izdelali medeni napitek, mlajši otroci so se posladkali s sadjem, starejši otroci v skupini pa so si izdelali sadna nabodala.
Ker otroci v naši skupini zelo radi ustvarjajo smo za dekoracijo v garderobah izdelali čebelnjake in ustvarili čebelice.
Ogledali smo si lutkovno predstavo z naslovom Kam so šle vse čebelice?. Otroci so si z navdušenjem ogledali predstavo in v njej uživali.
Zadnji dan medenega tedna smo imeli tradicionalni slovenski zajtrk, ki je sestavljen iz kruha, masla, meda, mleka in jabolka. Slogan letošnjega tradicionalnega slovenskega zajtrka je »Zajtrk s sadjem – super dan!«.
Medeni teden smo zaključili s plesno urico.