Zadnje dni novembra smo raziskovalci kar se da izkoristili, da smo se pripravili na težko pričakovan december. Vse je že dišalo po decembru, zato smo si najprej okrasili našo igralnico in tako pričarali prijetno vzdušje. Pripravili smo adventni koledar in bili pridni, da nam bo škrat vsak dan nekaj nastavil. Pa nam tudi je. Za dober skok v december smo najprej dobro potelovadili. Nato smo ustvarili našo družino sovic in posadili božično žito, katero pridno zalivamo in spremljamo njeno rast. Skok v nov teden decembra se je pričel z iskanjem Miklavževega škornja, katerega smo uspešno našli in vrnili Miklavžu. Spoznali smo novo božično pravljico Neka božična želja in se naučili novo pesem Kaj delajo živali pozimi. Pomagali smo škratu presortirati njegova zimska oblačila in se tako preko matematike igrali. Za konec tega vznemirljivega tedna pa smo izdelali lanterne lučke in tako pričarali svet lanternih lučk. Zdaj pa že komaj čakamo, kaj nam je škrat pripravil za naslednje decemberske dni.