December – mesec čarobnosti. Tudi naše zvezdice so se cel mesec pripravljale na prihod dobrih mož. Skozi mesec smo izpeljali veliko likovnih delavnic. Najprej smo spoznali zgodbo o Miklavžu ter izdelali papirnate škorenjčke, ki so krasili hodnik pred igralnico. Obiskal nas je tudi Sv. Miklavž in v škorenjček nastavil sladko presenečenje. Nato smo se lotili izdelave likovnih izdelkov, ki smo jih razstavili na darilnem bazarju in z njimi prislužili nekaj prostovoljnih prispevkov s katerimi bomo vzgojiteljice nabavile razne didaktične igrače. V mesecu decembru nas je presenetil tudi sneg tako, da smo si privoščili lahko tudi sankanje na vrtčevskem igrišču. Veseli in nagajivi otroci so skupaj s pomočjo vzgojiteljice izdelali tudi sneženega moža, ki som ga poimenovali Snežnosek – po pravljici, ki so ji otroci tako radi prisluhnili. Seveda nismo pozabili tudi na novoletne okraske, ki smo jih izdelovali iz naravnih materialov in z njimi okrasili zunanjo smrečico na igrišču vrtca. Proti koncu mesca nas je obiskal še tretji dobri mož – dedek Mraz, katerega so otroci z veseljem sprejeli, se z njim pogovorili in tudi zapeli. Po obisku je sledilo veslo odpiranje daril. Pred novoletnimi počitnicami smo si pripravili še praznično zabavo na kateri ni manjkalo smeha, plesa in petja.