Po praznikih smo v okviru projekta Palček Bralček in naše nove teme Igranje za znanje , prebrali zgodbico Krtek in zima. V njej sinička razloži krtku kaj je slana in kako nastanejo snežinke.

Bila pa nam je tudi naklonjena narava. Jutro je bilo kot v pravljici. Sonce in slana.

Takoj po zajtrku smo se odpravili na raziskovanje po igrišču. Občudovali smo slano in ugotovili, da je sonce naredilo biserčke….da se sicer ne moramo sankati, kepati ali narediti snežaka, lahko pa počnemo druge stvari.

 

Smo telovadili.

Tipali in vonjali….

Risali z rokami in nogami….

Se naučili deklamacijo Prijazna zima.

Nato pa smo se veseli in zadovoljni odpravili v igralnico na topel čaj. Ena izmed deklic nam je predstavila pravljico, ki smo jo tudi prebrali ter tako otvorili projekt Palček Bralček.

Preživeli smo čudoviti dan. Naredili smo načrt in miselni vzorec za dejavnosti, ki jih bomo izvajali v januarju in februarju. Snežaki, ptice, zima, poskusi, raziskovanje, skrb za živali, zimski ples, poudarek na družabnih igrah s pravili ter logične matematične, jezikovne, glasbene in druge naloge razmišljanja, ustvarjanja in odkrivanja…..kmalu pa bo tudi pust.