V letošnjem šolskem letu se nam je v okviru projekta BTL pridružila maskota GOSENICA. Na prvem obisku nam je predstavila države, ki so članice projekta BTL.

Lepo smo jo sprejeli in izglasovali ime : GOSENICA ZASTAV. Gosenica je postala naša prava prijateljica. Z nami počne veliko zanimivih stvari, nas uči,  mi pa ji pripovedujemo kaj smo se že osvojili.

Prebrali smo zgodbo o gosenici in se naučili pesem Gosenica Mica. Pesem smo spremljali prav tako z glasbenimi palicami. Izdelali smo si kroge z notami v obliki gosenice, tako smo si olajšali delo pri igranju na palice. Gosenico Mico smo prepevali v  gibalno-rajalni igri in potovali po državah.

Povzeli smo nekaj značilnosti, ki nam jih je gosenica predstavila in jih oblikovali v didaktično igro GOSENICA.  Prav posebno doživetje je bilo ko smo se odpravili na izlet in smo s seboj vzeli še našo GOSENICO ZASTAV.