Najpomembnejši dejavnik uspešne vzgoje otroka ter njegovega zdravega načina življenja je družina.

V vzpodbudnem družinskem okolju otrok pridobi prve pomembne izkušnje za življenje. Družina je ta, ki otroku prva daje ljubezen, varnost in pohvalo.

Zato smo mesec marec v oddelku Rožice posvetili družini.

Skozi ves mesec smo spoznavali sebe in svojo družino, se pogovarjali o mamicah, očkih, bratcih in sestricah. Vključevali smo se v različne dejavnosti zajete v vsa področja –  se vživljali v vlogo mamic in očkov (igrali v kotičku dom), likovno ustvarjali, plesali in peli.

Mamice in očke so otroci ob njihovih praznikih tudi razveselili z darili, ki so jih sami izdelali.

Konec meseca marca pa smo staršem v zahvalo za skrb, potrpežljivost in seveda za vso njihovo ljubezen pripravili pomladno družinsko srečanje, ki pa je potekalo v obliki delavnic.

Seveda pa so otroci med srečanjem tudi zaplesali…

Še enkrat hvala vsem staršem, ki so si vzeli čas ter aktivno sodelovali na delavnicah.

Vzgojiteljice Vesna, Klara in Nina