Letošnja jesen nam je podarila veliko sadja in dobrot, ki jih moramo izkoristiti. Dala nam je veliko jabolk, zato smo Raziskovalci 21. oktobra obeleževali svetovni dan jabolk in v sklopu tega počeli zelo zanimive stvari.

S pomočjo sokovnika smo si iztisnili domač jabolčni in hruškov sok. Čisto vsak od nas je dodal malo svoje moči in nastal je zelo okusen domač sok, katerega smo si privoščili pri malici.

Naslednji dan smo spoznali prav posebno stvar, to je sušilnik sadja. Jabolka smo narezali na tanke rezine, jih dali v sušilnik in ves dan opazovali ter čakali, kdaj bodo krhlji suhi, da jih končno lahko poskusimo.

Da smo si okrasili našo igralnico, smo si z odtiskovanjem izdelali polno košaro slastnih jabolk.

Na kar pa smo najboooolj ponosni. Pripravili smo si domač jabolčni kompot. Čisto sami smo narezali jabolka na majhne koščke, jih dali v lonec, dodali cimet, sladkor in klinčke, ter poprosili naše zlate kuharje, da nam kompot skuhajo. Po dobrem kosilu smo si privoščili še naš domač kompot, ki je bil zelo dober in predvsem zdrav.

 

Vaši Raziskovalci

(Visited 62 times, 1 visits today)