Raziskovalci smo se odločili, da bomo raziskali pomen rastlin za življenje ljudi, živali in za naš planet ter kaj je potrebno za njihovo uspevanje.  Prebirali in proučevali smo knjižno gradivo in priročnike o rasti in uspevanju rastlin, spoznavali njihove značilnosti, ugotavljali razlike med gomoljem, čebulico, semenom in sadiko. Izvedeli smo, da rastline potrebujejo za uspešno rast in razvoj zemljo, svetlobo, toploto, zrak in vodo. Vse to pa ni dovolj, kajti potrebujejo tudi nekoga, ki bo skrbel zanje. Izdelali smo načrt, da bomo v igralnici zasadili svoj mini vrtiček. Prinesli smo lončke, zemljo, lopatke, grablje, zalivalke ter z veliko skrbnostjo in natančnostjo posadili in posejali gomolje, semena, čebulice in sadike. S tem pa se naše delo še ni zaključilo. Za naš mini vrtiček skrbimo in sproti opazujemo rast in razvoj rastlin ter vse beležimo v opazovalne liste. Verjamemo, da smo z našo opazovalno- raziskovalno nalogo vsaj malo pripomogli k ozaveščanju pomena rastlin za naš planet.

(Visited 20 times, 1 visits today)