Svetovni dan Downovega sindroma in mednarodni dan gozdov pri “Mavricah”

Vsi se spomnimo, da je 21.3. prvi pomladni dan, a le malokdo, da je ta dan tudi svetovni dan Downovega sindroma in mednarodni dan gozdov.

V naši skupini smo se v letošnjem šolskem letu odločili, da bomo obeležili nekatere svetovne in mednarodne dneve, ter tako pokazali, da nam je mar tako za soljudi, kakor tudi za našo naravo.

Res smo še majhni, vendar se zavedamo pomena zgodnjega ozaveščanja in sprejemanja drugačnosti.

V ta namen smo se v skupini pogovarjali o drugačnosti in kaj to pomeni ter si obuli različne nogavice.

Res smo še majhni, a naše glavice in srce zmore že marsikaj. S takšnimi in podobnimi dejavnostmi pa v naših otrocih razvijamo občutek, čut za drugačnost in sprejemanje le-te.  Saj s takšnimi, majhnimi koraki lahko vplivamo, mogoče celo spreminjamo našo družbo v bolj strpno in čuječo.

Po naši dejavnosti v igralnici, pa smo se odpravili tudi v gozd, kjer smo se sproščeno in vsi skupaj igrali, vonjali zrak po gozdu, opazovali in poslušali naravo ter na takšen način obeležili tudi mednarodni dan gozdov.

Dan je bil lepo preživet v družbi prijateljev in narave.