Skoči na glavno vsebino

DAN ZEMLJE

Mesec april je mesec, ko smo v vrtcu Vrtiljak še posebej pozorni na skrb za naš planet, saj 22. aprila praznujemo dan Zemlje. Kot vsako leto smo tudi v letošnjem aprilu načrtovali dejavnosti na temo reciklaže, zbiranju starega papirja, izdelovanju likovnih izdelkov iz odpadnih materialov in se pogovarjali kako lahko sami vplivamo na lepši planet. Še posebej pa se dotaknemo teme rasti in skrbi za rastline.
V pomoč nam je priskočila občina Miklavž na Dravskem polju, ki je prispevala sredstva za nove lopatke, grabljice in samokolnice, ki so jih otroci uporabili pri sajenju rastlin v okolici vrtca. Od drevesnice Kurbus iz občine Starše smo v dar dobili čudovite grmovnice in trajnice, ki so jih predšolski otroci s spretnimi rokami posadili v korita pred vrtcem in tako polepšali vhod v vrtec. Trajnice so otroci s pomočjo vzgojiteljic posadili tudi na vrtčevsko igrišče in uredili mali cvetlični vrt, ki nam bo lepšal pomladne in poletne dni. Najmlajši otroci so prav tako sodelovali pri različnih dejavnostih sajenja rastlin, saj so v drobne posodice in kartonske škatle jajc sadili majhne zeliščne vrtičke, jih zalivali in opazovali njihovo rast. Iz zelišč smo si pripravili tudi zdrav zeliščni namaz s skuto in se preizkusili v poskušanju novih okusov. Majhni prstki so izdelali tudi zelene možiclje, katerim bodo ob rednem zalivanju zrastli pšenični lasje. Vse skupine so v naslednjih dnevih in tednih opazovale rast rastlin, se učili pravilne skrbi in nege za rastline ter se veselili prvih jagod in drugih cvetlic.

Teja Kojc

(Obiskano 11 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost