Skoči na glavno vsebino

Od plodov narave, do jesenskega kompota

Jesen je prišla tudi v našo skupino in igralnico.

V skupini Kapljice smo se podali v raziskovanje jeseni in njenih darov. To je tudi priložnost, da otroci zares doživijo tisto pravo jesensko vzdušje in se preko igre naučijo marsikaj novega, spoznajo zanimive stvari, se igrajo v naravi in z naravo…

Otroke sva seznanili z jesenskimi gozdnimi plodovi (kostanj, želod, žir,..), nato pa še z jesenskimi poljskimi pridelki. Spoznali smo tudi jesenske plodove sadovnjaka in vinograda. Opazovali smo, kako se skozi letni čas spreminja tudi vreme, navade ljudi…

Iz jabolk in hrušk smo pripravili jesenski kompot. Otroci so sodelovali v vseh korakih priprave jesenskega kompota. Kompot smo predali kuharicam, ki so ga skuhale in se po kosilu sladkali še s toplim jesenskim kompotom.

Prijetne, sončne jesenske dni pa smo izkoristili tudi za igro na prostem. Opazovali smo pisano listje, ga nabirali, zbirali… Otroci so ob tem izražali veselje, zadovoljstvo, bili so sproščeni in razigrani.

Fotografije najdete v galeriji skupine Kapljice.

(Obiskano 27 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost