Skoči na glavno vsebino

SONČEN SEPTEMBER V SKUPINI SOVICE

Končal se je prvi mesec v novem vrtčevskem letu in v oddelku Sovice se je marsikaj dogajalo.

Ker smo zamenjali igralnico, smo prvi teden namenili spoznavanju in navajanju na nov prostor, nove igralne kotičke in igrače, ponovili smo naša pravila in dnevno rutino. Z novim letom smo z otroki uvedli nove znake s katerimi so otroci samostojnejši pri prepoznavanju svojih omaric in posodic v katere lahko ponosno pospravljajo svoje pripomočke, lončke in igrače. Skupaj smo ustvarili dnevni jutranji krog v katerem se vsako jutro umirimo, pozdravimo in označimo kdo ja tisti dan v vrtcu ter se skupaj razgibamo ob glasbi Od glave do peta. September nam je prinesel veliko sončnih in toplih dni, ki smo jih izkoristili za veliko gibanja in raziskovanja narave na svežem zraku na otroškem in šolskem igrišču ter bližnjem gozdu. Preizkusili smo se tudi v hoji z našo bibo, kar nam izvrstno uspeva, zato jo z veseljem odpeljemo na krajši sprehod po kraju. Z branjem različne otroške literature, prepevanjem otroških pesmi, likovnimi ustvarjalnimi uricami in gibanjem na prostem smo obeležili evropski teden mobilnosti. Prav tako smo se udeležili množičnega teka Atletske zveze Slovenije pod sloganom »Začni mlad, tekmuj pošteno«.

V vašo igralnico smo počasi povabili tudi jesen, zato smo aktivnosti popestrili in obarvali v pisane jesenske barve.

Utrinke našega življenja in ustvarjanja v vrtcu si lahko ogledate v naši fotogaleriji.

 

vzgojiteljici Teja in Katja

(Obiskano 14 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost