Obogatitvene dejavnosti in nadstandardne dejavnosti

OBOGATITVENE DEJAVNOSTI IN NADSTANDARDNE DEJAVNOSTI

VRTCA VRTILJAK IN CICIBAN V ŠOLSKEM LETU 2023 – 24

Obogatitvene dejavnosti v vrtcu Vrtiljak in Ciciban se bodo odvijale enkrat mesečno ob torkih. Obogatitvene dejavnosti so namenjene otrokom II. starostnega obdobja vrtca Vrtiljak in Ciciban, letnik 2018 in 2019. Plesne dejavnosti se bodo odvijale dvakrat mesečno, izvedba pevskih vaj pa tedensko. Obogatitvene dejavnosti se bodo izvajale od 8.00 – 8.30 ure v vrtcu Vrtiljak, v vrtcu Ciciban pa v dopoldanskem času.

Pred nastopom otrok se bodo dejavnosti odvijale večkrat oz. po potrebi.

V izvedbeni kurikulum vnašamo obogatitvene dejavnosti, ki so povezane z vizijo in cilji vrtca. To so dejavnosti, ki sodijo v izvedbeni kurikula, in jih strokovne delavke občasno izvajajo daljši ali krajši čas, odvisno od izvedbenega kurikula vrtca, interesa otrok in želja staršev.

Načrtujejo in izvajajo jih strokovni delavci vrtca med predpisano delovno obveznostjo  vzgojiteljev in njihovih pomočnikov ter so skladne s cilji in načeli Kurikula za vrtce. Da bi dosegli kakovostnejše rezultate, lahko vrtec občasno vključi v načrtovanje, izvajanje in evalvacijo tudi zunanje strokovnjake za strokovno pomoč pri vodenju dejavnosti ali projektov, vendar pa mora biti nosilec dejavnosti vzgojitelj in ne zunanji sodelavec.

V vrtcu spoznavamo dramsko, plesno, glasbeno, likovno umetnost in računalniško dejavnost, izvajamo pa tudi programe zunaj vrtca, v naravi: enodnevni izleti, vrtec v naravi, lutkovni abonma, obiski muzejev, akvarija, galerij, gledališč ter srečanja s športniki in umetniki.

OBOGATITVENE DEJAVNOSTI VRTCA IZVAJALEC/KOORDINATOR
Palček Bralček Ksenija Rodeš,  Rebeka Kukolj
Cici vesela šola Daniela Dobnik, Ksenija Rodeš
Pevski zbor Amadeja Rampre, Špela Majhenič (2018, 2019)
Plesne urice

Neja Vasilijević, Doris Horvat Satler (2018, 2019)

Valentina Žvegler, Anita Kocjan

Pamet je boljša kot žamet Violeta Kirbiš, Daniela Dobnik (2018)
Sprostitvene urice Petra Grabrovec
Pravljična ura Urška Lah

NADSTANDARDNE DEJAVNOSTI VRTCA IZVAJALEC ENOTA CICIBAN ENOTA VRTILJAK
Učenje tujega jezika – nemščina Severine Ploj SREDA 16.45  –  17.30 SREDA          16.45  –  17.30
Cicitelovadba

Katja Imenšek

Mia Želj

Kristina Sagadin

Anita Kocjan

TOREK  17.45 – 18.30

PONEDELJEK  17.00 – 18:30

TOREK              17.00 – 17.45

Dodatne dejavnosti vrtca se izvajajo po poslovnem času vrtca.

Dodatne dejavnosti se bodo izvajale, v kolikor bo dovolj prijavljenih otrok.

Dejavnost » Učenje tujega jezika nemščina je pripravljena za predšolske otroke.

Nadstandardna dejavnost vrtca Vrtiljak »Cicitelovadba« pa je razdeljena na dva dela; za otroke letnik 2018 in 2019.

V šolskem letu 2023/2024 bomo lutkovni abonma izvedli v LGM, vse skupine II. starostnega obdobja. Istočasno si bodo ogledali znamenitosti mesta Maribor.

Predšolske skupine se bodo na koncu šolskega leta  popeljale z vlakcem Jurčkom in si ogledale znamenitosti mesta Maribor.

V pomladnih mesecih si bodo otroci stari od 4 – 6 let ( 6 skupin) ogledalo Pokrajinski muzej in sodelovali na delavnicah » Muzejnice«.

Dejavnost vrtec v naravi bomo izvedli za predšolske otrok v mesecu maju 2024 ( 13.5. – 15.5.2023).

Predstave v LGM,  vožnjo z vlakcem, delavnice v Pokrajinskem muzeju  in vožnjo z avtobusom potrdijo starši na prvem roditeljskem sestanku v mesecu septembru 2023.

Lutkovne predstave, vožnjo z vlakcem, obisk muzeja ter prevoz z avtobusom plačajo starši.

Lutkovna predstava v LGM stane cca. 4 €, avtobusni prevoz cca. 5–6 € (odvisno od relacije in števila otrok) na otroka, vlakec Jurček 2 €, obisk muzeja je 3 €.

Slovo od mini maturantov bo v predšolskih skupinah na evalvacijskih roditeljskih sestankih v mesecu maju 2024.

Večino dodatnih dejavnosti kot so obisk policistov, gasilcev, reševalcev bomo izvedli v vrtcu in tako stroški ne nastajajo.

Strokovne delavke vrtca Vrtiljak bodo 4x letno izvedle lutkovne predstave za vse otroke vrtca Vrtiljak; obiskale pa bodo tudi otroke vrtca Ciciban.

V pomladnih mesecih se predšolski otroci odpravijo na obisk v šolo, prav tako v obeh vrtcih gostimo učence 1. razredov.

V šolskem letu se odzovemo tudi vabilom različnih društev v kraju z nastopom otrok (predšolska skupina, pevski zbor ter plesna skupina) ter z razstavo otroških izdelkov.

V sklopu različnih vzgojnih vsebin obiščemo znamenitosti v kraju, različne kmetije, občino, pošto in druge stavbe v bližnji okolici.