Splošne informacije

Vrtec sprejema otroke od zaključka starševskega dopusta, vendar ne mlajših od enajst mesecev, do vstopa v šolo. Vpis poteka vse leto na podlagi prijav in prostih mest. Za novo šolsko leto poteka vpis otrok v mesecu marcu. Če se za sprejem v vrtec prijavi več otrok, kot je v vrtcu prostih mest, odloča o njihovem sprejemu komisija za sprejem otrok v vrtec na podlagi kriterijev, ki jih določi vrtec v soglasju z občino – ustanoviteljico vrtca. Obvestilo o sprejemu oz. zavrnitvi prejmejo vlagatelji v osmih dneh po seji Komisije za vpis otrok v vrtec. Z vrtcem pa starši podpišejo pogodbo o določitvi medsebojnih pravic in obveznosti staršev in vrtca. Ob vstopu otroka v vrtec starši vrtcu prinesejo potrdilo o opravljenem zdravniškem pregledu otroka, ki ga izpolni otrokov osebni zdravnik. Potrdilo se odda prvi dan prihoda otroka v vrtec otrokovi vzgojiteljici.