Skoči na glavno vsebino

Obiskala nas je medicinska sestra

V oddelku nas je obiskala medicinska sestra. Otroci so jo z navdušenjem sprejeli in ji prisluhnili. Skupaj smo tudi eksperimentirali.

POSKUS Z BLEŠČICAMI Da bi lažje razumeli, kako se bacili prenašajo, smo naredili poskus z vodo in bleščicami. Kako?

  1. Na roko si poškropi vodo z bleščicami. S tem pokažeš, da si »kihnil« ali »zakašljal« v dlan. KAJ PREDSTAVLJAJO BLEŠČICE? Bleščice predstavljajo »bacile«. 2. Z roko se dotakni kljuke, stola, mize, igrače, družinskih članov. KAJ OPAZIŠ? Na vsaki stvari, ki si se je dotaknili, so ostale bleščice. 3. »Kihni« ali »zakašljaj« v robec. KAJ OPAZIŠ? Tudi na njem je polno »bacilov«. 4. Roke si umij z vodo. KAJ OPAZIŠ? Veliko bleščic je ostalo na rokah. 5. Roke si umij z vodo in milom, pri tem štej do 20. KAJ OPAZIŠ? Bleščic ni več na rokah. KAJ SI UGOTOVIL? Ugotovili smo, da moramo kihati in kašljati v rokav ali robec. Uporabljeni robec nato vržemo v smeti. Če slučajno kihnemo v dlan, si moramo roke takoj temeljito umiti z VODO IN MILOM. HIGIENA ROK JE ZELO POMEMBNA.

Dobili smo priznanje in si obljubili, da bomo skrbeli za svoje zdravje.

Kako je bilo si lahko ogledate v naši fotogaleriji.

 

                                                                                                                      Mehurčki z Violeto in Marjetko

(Obiskano 30 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost