Skoči na glavno vsebino

Evropski teden mobilnosti 2023 v vrtcu Ciciban

 

Evropski teden mobilnosti 2023 smo v vzgojno-izobraževalnem zavodu enote Ciciban obeležili med 16.9 in 22.9.2023. V okviru Evropskega tedna mobilnosti z letošnjo tematiko Varčne poti, smo pripravili različne dejavnosti za otroke. Vsebine vzgojnih dejavnostih so vključevale mladinska književna dela na tematiko onesnaževanja zraka z motornimi prevoznimi sredstvi. Predvsem smo se z otroci veliko gibali na prostem,  se sprehodili po bližnji okolici kraja in dali pomen varčnim potem, tako imenovanim pešpotem. Pomen gibanja smo izrazili s plesno ustvarjalnostjo in se zabavali ob gibalnih minutkah.  Izdelovali smo vlakce iz odpadne embalaže in kartonaste bele zajčke, s tem pa  vzpodbujali vsakodnevno hojo in ozaveščenost posameznika k rešitvam za trajnostno mobilnost. Fotografije o preteklem aktualnem vzgojnem delu si lahko ogledate v fotogalerijah posamezne skupine.

(Obiskano 54 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost