Skoči na glavno vsebino

TEDEN OTROKA V VRTCU VRTILJAK

V prvem tednu oktobra smo obeležili teden otroka, katerega osrednja tema letos je bila »ZAKAJI IN ZATOJI RADOVEDNOSTI«. V našem vrtcu smo za otroke vsak dan pripravili različne dejavnosti, katere smo prilagodili na l. in ll. starostno obdobje.

1. starostno obdobje

V ponedeljek, 2.10.2023, so otroci oddelka Palčki in Žogice prisluhnili pravljici Razbita buča, otroci oddelkov Sovice in Pikapolonice, pa so prisluhnili pravljici, ki jo prebrala pravljičarka iz knjižnice, Bobek in barčica.

V torek, 3.10.2023, so se otroci preizkušali v motoričnih spretnostnih. Na terasah vrtca je bilo pripravljenih 7 gibalnih postaj, kjer smo premagovali ovire, se igrali elementarne igre, razvijali natančnost, hitrost, gibljivost in vztrajnost.

V sredo, 4.10.2023, smo likovno ustvarjali. Izdelali smo jesenski mozaik.

V četrtek, 5.10.2023, je k nam prišla vzgojiteljica Neja, s katero smo preživeli lep plesni dopoldan ob ritmih različnih otroških pesmic.

V petek, 6.10.2023, smo imeli glasbeni dan. K nam prišla vzgojiteljica Amadeja in s seboj prinesla kitaro, skupaj smo prepevali otroške pesmice, otroci pa so igrali na male ritmične instrumente.

 2. starostno obdobje

V ponedeljek, 2.10.2023, je v vrtec prišla pravljičarka iz knjižnice in nam prebrala pravljico, Bobek in barčica.

V torek, 3.10.2023, so se otroci preizkušali v motoričnih spretnostnih. Na terasah vrtca je bilo pripravljenih 7 gibalnih postaj, kjer smo premagovali ovire, se igrali elementarne igre, razvijali natančnost, hitrost, gibljivost in vztrajnost.

V sredo, 4.10.2023, sta v vrtec prišla Ana in Erik, plesalca latinsko – ameriških in standardnih plesov. Predstavila sta nam latinske plese in nas učila osnovne korake cha-cha-cha, rumbe in jive.

V četrtek, 5.10.2023, nas je obiskal Srečko iz Judo kluba Apollon. Spoznavali smo judo, se naučili judo pozdrava in se igrali igre, ki se jih otroci igrajo na judo treningih.

V petek, 6.10.2023, smo si v telovadnici ogledali lutkovno predstavo, katero je vrtcu podaril DPM Miklavž, z naslovom Buča Debeluča.

Fotografije dogajanja v tednu otroka, si starši lahko ogledate v galeriji vaših oddelkov.

(Obiskano 38 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost