Skoči na glavno vsebino

Matematika – prijetna izkušnja v vsakdanjem vrtčevskem življenju

Otroci se z matematiko srečujejo vsakodnevno. Pomembno je, da jim omogočimo in organiziramo čim več raznovrstnih izkušenj s konkretnimi materiali in didaktičnimi sredstvi ter simboli. Pri izvajanju dejavnosti smo spodbujali matematično mišljenje in izražanje. Otroci so: rabili imena za števila, razvijali miselne operacije, rabili simbole in zapisovali dogodke ter opisovali stanja. Spoznavali smo tudi grafične prikaze in jih odčitavali ter klasificirali in razvrščali.

Matematika je bila otrokom zanimiva in privlačna, saj smo jo uporabljali skozi igro. Po tovrstnih igrah zelo radi posegajo. Zelo radi se igrajo namizne družabne igre s pravili.

(Obiskano 7 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost