Skoči na glavno vsebino

22.4.2024- dan Zemlje pri »Mavricah«

Dan Zemlje je vsakoletni dogodek, katerega obeležimo tudi v vrtcu. In v letošnjem letu smo se v naši skupini odločili, da ne bo samo en dan posvečen naši Zemlji, ampak bo to kar celi teden.

Saj se zavedamo pomena osveščanja o varovanju našega planeta. Z otroki smo tako prebirali različno slikovno literaturo o onesnaževanju okolja ter kakšne so posledice, prebirali smo tudi zgodbico Fižolino, urejali naše igrišče, pobirali veje, grabljali travo, jo še dodatno posejali, … skratka si uredili prostor, kjer se tako radi igramo.

Spoznavali pa smo tudi različna semena, se z njimi igrali, jih razvrščali, nato pa jih tudi posejali v lončke, katere smo nato vsakodnevno zalivali in opazovali kaj je zraslo in kdaj je zraslo.

Za zaključek tedna pa smo se odpravili še na pohod po neokrnjeni naravi našega prelepega kraja Dobrovce, na poti pa opazovali in občudovali vse lepote, ki nas obdajajo. Narava nas sprošča in ponuja nešteto izzivov, kar s pridom in velikim veseljem izkoriščamo.

(Obiskano 3 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost