Skoči na glavno vsebino

Peka akacijevih palačink v skupini »Mavrice«

V mesecu maju smo si zadali prav posebno nalogo, in sicer da si bomo skupaj s prijatelji skupine Želvice in Sončki pripravili nekaj malo drugače in posebno.

In tako smo se odpravili na naša raziskovanje po kraju. Pot nas je zanesla na nekoliko odmaknjeno poljsko pot, kjer smo našli velika in mogočna drevesa akacije.

Opazovali smo cvetove, jih poskušali, predvsem pa vohali, saj omamno dišijo. Nato pa smo le-te tudi nabirali in jih skrbno zlagali v škatlo. Akacijeve cvetove smo nato odnesli v vrtec. V vrtcu pa smo jih osmukali, na hitro splaknili pod vodo in skrbno shranili na hladno.

Naslednji dan pa nas je čakal nov izziv. Z otroki smo pripravili malo bolj gosto maso za palačinke, v katero smo dodali še akacijeve cvetove in vse to lepo spekli. Mmmmm, bilo je res okusno in vzgojiteljice skoraj da niso uspele peči tako hitro kot so mleli naši zobje. 😊

(Obiskano 5 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost