Skoči na glavno vsebino

GOZDNI VRTEC

Otrok skozi igro spoznava sam sebe, svet okoli njega ter doživlja različna prijetna čustva. Pomembno je, da vzgojitelji v vrtcu otrokom skozi igro približamo okolje v katerem živimo. Ena izmed zelo pomembnih stvari je narava, ki nas obdaja. Zato je v predšolskem obdobju potrebno otrokom privzgojiti pozitiven odnos do narave. Če bo otrok imel do narave pozitiven odnos, jo bo cenil in zanjo kasneje v življenju tudi skrbel in jo ohranjal.

Otroci so zelo radovedna bitja, zato gozd spoznavajo in doživljajo na čisto drugačen način kot odrasli. Otroku ni dovolj samo opazovanje, on raje stvari spoznava z dotikanjem.  Posledično so ob takšnih dejavnostih otroci in vzgojitelji umirjeni in sproščeni, saj ima narava nanje terapevtski učinek. V naravi se ljudje povežejo in spletejo neko močnejšo vez. Gozd je lahko velika pustolovščina za majhne in velike, le ideje je potrebno imeti in jih znati realizirati.

več o projektu najdete tukaj

(Obiskano 30 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost