Skoči na glavno vsebino

Učenje in igra na prostem

Igra je najpomembnejša dejavnost v zgodnjem otroštvu in predstavlja osnovo za učenje. Naravno okolje pa je tisto, ki otroke spodbuja h kreativni igri in vpliva na njihov celovit razvoj. Raziskovalci smo združili oboje; igro z učenjem ter dejavnosti prenesli iz igralnice na prosto, v naravo. Tako so različna življenjska okolja: gozd, travnik, polje, potok, mlaka, igrišče… postali igralnica in učilnica, kjer smo opazovali in raziskovali rastlinski ter živalski svet, živo in neživo naravo v njenem spreminjanju, skozi različne vremenske pogoje in letne čase. Ob tem smo urili gibalne spretnosti in viharili ideje za različne aktivnosti. Z vsemi čuti smo odkrivali in spoznavali svet, ki nas obdaja. Spodbujali smo medsebojno sodelovanje, naravno okolje pa nam je nudilo nešteto možnosti za raznovrstno igro in uresničevanje različnih izzivov.

 

Vzgojiteljici Jasna in Neja

(Obiskano 22 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost