PROJEKT EKOVRTEC KOT NAČIN ŽIVLJENJA

Ekovrtec je sestavni del projekta EKOŠOLE, ki skozi celo leto s konkretnimi projekti uresničuje cilje vzgoje in izobraževanja za trajnostni razvoj. Najpomembnejša naloga ekovrtca je naravoslovje v srečanju z okoljem, v katerem se otroci gibajo in živijo. V tem okolju otroci začnejo odkrivati, doživljati in spoznavati okolje hkrati z razvojem lastnih miselnih sposobnosti in osebnostnim razvojem.

V programu Ekošola tudi za šolsko leto 2023/2024 pripravljamo vsebine in projekte skladno z usmeritvami FEE (Mednarodne fundacije za okoljsko izobraževanje) in mednarodnim programom Eco-Schools International po metodologiji sedmih korakov. Z delom po sedmih korakih programa Ekošola vsaka ustanova v posameznem šolskem letu pridobi oziroma ohrani mednarodno uveljavljeni okoljski znak ZELENA ZASTAVA .

Za pridobitev oz. potrditev zelene zastave bomo v šolskem letu 2023/2024 izvedli naslednje aktivnosti:

• Altermed (Odgovorno s hrano)
  • Podnebni tek
  • Mlekastično! Izberem domače
  • Odpadkom dajemo novo življenje
  • Trajnostna mobilnost – Misija: Zeleni koraki
  • Ekobranje za ekoživljenje
  • Semena in vrtovi – šolska VRTilnica
  • Ohranjanje biotske pestrosti
  • Hrana ni za tjavendan – zmanjševanje zavržene hrane
  • LEAF – Znanje o gozdovih (gozdni cikel)
  • Priprava načrta za zmanjševanje ostankov hrane