Skoči na glavno vsebino

Pravljičen december v skupini Mavrice – enota Ciciban

 

,,Čisto, čisto tiho stopajo koraki” , tako so prvi teden v decembru po hodniku stopali otroci iz  skupine Mavrice in iskali miklavžev škorenj dobrot. K uvodu v prazničen december smo na igrišču vrtca Ciciban pričarali prve stopinje in se poveselili ob prvem rahlo zasneženem dnevu. ,,Ooo, pa res si že tu čaroben december” , s skupno pomočjo smo pričarali praznično dekoracijo igralnice in na hodniku so se že bohotili izdelki božičnega bazarja. Zadovoljni smo zaplesali ob prazničnih pesmih, otroci pa so se posebno navdušili ob melodiji in pesmi jelenčka Rudolfa. Obiskal in zaplesal je z nami tudi škrat Gledalček in nam povedal vse o dobrih treh možeh in njihovih nalogah. Škrat Gledalček nam je prišepnil, da tako radovedne, radožive, vztrajne, vedre, z gotovostjo obišče tudi Dedek mraz. Z otroci  smo  se seznanili s pesmima  “Cin,cin, že zvoni in “Bele snežinke”, otroci pa so jih z veseljem poslušali in prepevali in bili karseda ponosni, da jih zapojejo dobremu možu Dedku mrazu. Na likovnem področju smo s tiskanjem upodobili miklavžev škorenj in smrečice. December je bil precej topel, tako smo se veliko gibali na prostem in okrasili smrečico na zunanjem igrišču. V posebnem spominu nam bo gotovo ostala pravljična vasica pri “ Flančiču” in obisk ter obdaritev Dedka mraza. Otroci so si z veseljem ogledali predstavo “mišek Matiček” , katero so pripravile strokovne sodelavke. ,, Hvala vam, uživali smo”! December smo ob druženju idilično zaključili s plesnim ustvarjalnim gibom in prazničnimi rajalnimi vsebinami, na sprehodu do vrtca pa osvetlili pot Dedku mrazu. Naša decembrska doživetja si lahko ogledate v fotogaleriji.

(Obiskano 58 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost