Skoči na glavno vsebino

RAZISKOVALCI v februarju

Leto je razdeljeno na dvanajst mesecev in vsak od njih ima svoje ime. Na koledarju v vrtcu smo obrnili list na drugi mesec po vrsti, to je mesec februar, ki je najkrajši v letu. Pesmica Zvezdane Majhen pravi, da bo zato, ker ima februar najmanj dni v letu, pomlad prišla nekoliko prej. In kaj nam je najkrajši mesec v letu prinesel, pa čeprav se je letos za en dan podaljšal? Spoznali smo najpomembnejšega slovenskega pesnika, ki je napisal himno naše prelepe Slovenije in mu je posvečen kulturni praznik. Spoznavali smo pomen le tega. Nato smo zakorakali pustu naproti, kateremu smo posvetili kar nekaj časa. Obiskal nas je maček Reksi, s katerim smo plesali v mini disku, spoznali pustne pravljice, prepevali pesmi, deklamirali, urili gibalne spretnosti na norčavem športnem poligonu, izdelovali pustne maske, prisluhnili predstavitvi tradicionalnih pustnih mask, najpogumnejši so oblekli kurentov kožuh, na pustni torek pa se sladkali z marmeladnimi krofi in rajali s kurenti ter prijatelji iz drugih skupin v vrtcu.

Najbolj norčav mesec v letu je odšel z bliskovito hitrostjo in že obračamo tretji list na koledarju ter se veselimo prihoda pomladi. Utrinke si oglejte v fotogaleriji Raziskovalcev.

 

Vzgojiteljici Jasna in Neja

(Obiskano 15 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost