Skoči na glavno vsebino

GOZD SKOZI OTROŠKE OČI

Vrtec se nahaja v bližini gozda. Mehurčki smo ga velikokrat uporabili za raziskovalnico in igralnico. Načrt za gozdno igralnico smo izdelali že v jeseni. Vanjo smo zahajali v vseh letnih časih. Učili in igrali smo se v naravi. Gozd smo obiskovali dva do trikrat tedensko. Seveda smo upoštevali in se dogovorili o nevarnostih ter se zaščitili. V gozdu smo razvijali naravne oblike gibanja ter druge fizične in gibalne spretnosti. Nastale so zgodbe, ki so polnile otroško veselje in dušo. Pa se sprehodimo skozi nekaj igralnih kotičkov.

Otroci so se obiskov v gozdu zelo veselili. Bili so sproščeni, imeli so čas zase in tkali močnejše vezi med prijateljstvom in naravo. Starši so nas pri tem podpirali in zato smo z načrtovanimi dejavnostmi nadaljevali in nadgrajevali z novimi izzivi – skupno srečanje in orientacijski pohod po gozdnih poteh.

Foto utrinke si lahko ogledate v naši galeriji.

(Obiskano 13 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost