Skoči na glavno vsebino

OD LISTA DO PLODA

OD LISTA DO PLODA

Ob naših raziskovalnih sprehodih smo v začetku pomladi ob gozdu naleteli na liste jagod, v gozdu nato pa stebla borovnic. Otroci niso natančno vedeli, za kakšni rastlini gre, zato so šele z večkratnim poizkušanjem prišli do pravilnega odgovora. Odločili smo se, da si ju pobliže ogledamo in proučimo. Najprej smo si ob slikovnem materialu ogledali njun razvoj in si naredili plakat. Nato smo ponovno odšli v gozd, si sadiki gozdnih jagod in borovnic izkopali in posadili v  lonček ter si ju odnesli v vrtec. Zanju pridno skrbimo, ju zalivamo in opazujemo njun razvoj v upanju, da pridobimo kakšen zrel sadež, saj se je iz cvetov razvilo že kar nekaj zelenih jagod. Zrele jagode in borovnice smo si z izrezovanjem in sestavljanjem izdelali tudi iz barvnega papirja in si z njimi uredili dekoracijo na policah v garderobi. Bili smo zelo pridni in ustvarjalni. O jagodah pa smo se naučili tudi pesmico, ki jo z veseljem prepevamo in se bomo z njo predstavili tudi na zaključni prireditvi.

(Obiskano 15 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost