Skoči na glavno vsebino

RAZISKOVALCI v Pokrajinskem muzeju Maribor

Raziskovalci smo se podali v mesto Maribor, kjer smo v Pokrajinskem muzeju raziskovali zgodovino in se sprehodili skozi preteklost. V muzejskih zbirkah smo si ogledali kulturnozgodovinsko premično dediščino.

Seznanili smo se z razvojem, izdelavo in krašenjem pohištva. Na razstavi smo si ogledali zanimivo okrašene stole, predalnike, športne rekvizite in znamenito dvokolo, ki nas je osupnilo s svojo velikostjo, saj smo ga do sedaj videli le na starih fotografijah in posnetkih. Nato smo se podali na enkratno doživetje muzejnice »Moja postelja je lahko trampolin«, ki je potekala pod motom »Zdrav duh v zdravem telesu«. In kaj imata skupnega pohištvo in šport? Iz pohištva lahko sestavimo telovadni poligon, stole spremenimo v ovire, mizo v skrivnosten tunel in posteljo v trampolin. Tri..štiri…zdaj in premagali smo telovadni poligon ter se veliko novega naučili o preteklosti. Spoznali smo, da je lahko obisk muzeja nepozabno  in zabavno doživetje.

 

Vzgojiteljici Jasna in Neja

(Obiskano 12 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost