Skoči na glavno vsebino

SVETOVNI DAN SONCA V VRTCU VRTILJAK

V torek, 28.maja je bil svetovni dan Sonca, ki je hkrati tudi uraden začetek projekta Varno s Soncem. Planet Sonce je nam najbližja zvezda, oddaljena 150 milijonov kilometrov. Brez njega si življenja na Zemlji v takšni obliki, kot ga poznamo sedaj, ne moremo predstavljati. Zato smo v našem vrtcu obeležili ta dan z najrazličnejšimi aktivnostmi in dejavnostmi, ki so potekale v posameznem oddelku.

V vrtcu Vrtiljak smo majhni in veliki obeležili dan, oz. kar cel teden z različnimi aktivnostmi in dejavnostmi. Najlepše je, ko nas sonce že zjutraj zbudi. Mehurčki so si ogledali video Varno s soncem z želvico Evo, na gozdni jasi poslušali pravljico Sončni vitaminček, zapeli pesmico Sijaj, sijaj sončece in likovno ustvarjali na temo Sonce. Otroci v skupini Žogice so se pogovarjali o soncu, si ogledali slikovno gradivo in izdelali plakat kako se zaščititi pred sončnimi žarki. V skupini Vetrnice so prebrali pravljico, sledil je voden pogovor, nato so se razgibali na prostem, izdelali plakat in likovno ustvarjali na temo sonce. Raziskovalci so že navsezgodaj zjutraj telovadili na terasi in namenili jutranji pozdrav Soncu. Spoznavali so kakšna zvezda je Sonce, se pogovarjali o pomenu, ki ga ima za naš planet- Zemljo in za življenje na njej. Pogovarjali so se o pozitivnih in negativnih vplivih sonca ter kako se zaščititi pred UV žarki, si ogledali poučno oddajo, prebrali pravljico o soncu ter ga na različne načine tudi upodabljali.  V ostalih skupinah so prebirali pravljice, pesmice, spoznavali pomen sonca, načine kako se zaščititi pred škodljivimi vplivi, ga ustvarjali v različnih likovnih tehnikah in se igrali na prostem.

Zapomnite si: preživet dan na soncu ni nikoli izgubljen!

(Obiskano 13 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost