Skoči na glavno vsebino

Varno s soncem pri Raziskovalcih

Na vprašanje kaj je Sonce, so otroci nanizali veliko različnih in zanimivih odgovorov. Sonce nas greje, sonce nam daje svetlobo, ko sije sonce smo dobre volje, sonce je zlato, rumeno in nas lahko opeče, je planet. Vsak izmed odgovorov je pravilen. Sonce je vir življenja, svetlobe in toplote na Zemlji. 28.maja obeležujemo svetovni dan Sonca in s tem začetek projekta Varno s soncem. Raziskovalci smo pridobili veliko znanja o Soncu, ogledali smo si poučno izobraževalno oddajo, prebirali slikovno gradivo, brali pravljice na to temo, se naučili deklamacijo, likovno upodabljali sonce, se igrali na prostem, poiskali senco, namenili jutranji pozdrav Soncu, se učili o škodljivih učinkih, ki jih ima naše zdravje ter spoznavali različne načine kako se zaščititi pred škodljivim delovanjem sončnih žarkov. Pa nikar ne pozabite, čim pogosteje preživite dneve na prostem, le pravilen čas, prostor in zaščito pred škodljivimi sončnimi žarki je potrebno izbrati.

Vzgojiteljici Jasna in Neja

(Obiskano 5 krat, 1 obiskov danes)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost